MİLLETVEKİLİ TUNÇ; ADALET VE DIŞ İŞLERİ BAKANLIKLARI İLE YÜKSEK YARGI ORGANLARNIN BÜTÇELERİ HAKKINDA TBMM’DE KONUŞMA YAPTI;

          2009 yılı Bütçesinin Adalet Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Yargıtay ve Danıştay Bütçelerinin lehinde konuşma yapan Ak Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av.Yılmaz TUNÇ, Ak Parti iktidarında mevzuatın daha çağdaş hale getirildiğini, yeni adliye saraylarının yapıldığını, ilk kez adliyelerin bilgisayarla tanıştığını belirtti.

Konuşmasında Yargı Bağımsızlığının önemine dikkat çeken TUNÇ; bazı siyasilerin ve medya gruplarının bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermediğini, işlerine geldiği zaman yargı bağımsızlığına vurgu yaptıklarını, işlerine gelmedikleri zaman da yargıyı etkileyen söylemlerde bulunmaktan da çekinmediklerini söyledi. “Danıştay’ı basarak yüksek hakimlerin canına kasteden  bir örgütün yargılandığı dava ile ilgili söylenen sözler ülkemiz adına üzüntü vericidir” diyen TUNÇ, “buna rağmen ülkemiz demokratik hukuk devleti yolundaki hızlı ilerleyişine devam edecektir” dedi.

Milletvekili TUNÇ; Dış İşleri Bakanlığı Bütçesinin lehine yaptığı konuşmada da; “Türkiye, eğer bu gün Avrupa Birliği ile müzakere eden bir ülke konumuna gelmişse, İslam Konferansı örgütünün genel sekreterliğini üstlenmişse, Birleşmiş  Milletler Güvenlik Konseyine seçilmişse bunlar Ak Parti’nin dış politikadaki başarısı sayesinde olmuştur” dedi.

Milletvekili TUNÇ, konuşmasını “milletimizden aldığımız güçle, hukuk ve adalet başta olmak üzere her alanda ülkemizi geliştirmeye ve kalkındırmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı.