2009-02-26

Ak Parti Ulus İlçe Kadın Kollarının toplantısı Uluslu kadınların yoğun ilgisine sahne oldu. Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, İl Başkanı Yakup ULUPINAR, Ak Parti Ulus İlçe Başkanı Mustafa KURU, Ak Parti Ulus Belediye Başkan Adayı İrfan EKMEKÇİ, Meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Uluslu kadınlar, “Ulus’un artık CHP’li Belediyeden kurtularak makus talihinin yenileceğini” söylediler.

 

Ak Parti Ulus Belediye Başkan Adayı İrfan EKMEKÇİ, toplantıda yaptığı konuşmada Ulus’a hizmet için aday olduğunu, Ak Parti iktidarı ile uyumlu çalışacak bir Belediyenin Ulus’un gelişmesini ve kalkınmasını hızlandıracağını söyledi.

 

Milletvekili TUNÇ, toplantıda yaptığı konuşmada, toplantıya yoğun ilgi gösteren Uluslu Bayanlara teşekkür ederek; “bu toplantıda görüyoruz ki Ulus kararını vermiş, sizlerde bu birlik ve beraberlik olduktan sonra başarılamayacak hiçbir şey yoktur, Ulus’ta artık değişim zamanı gelmiştir. İrfan EKMEKÇİ ile birlikte Ulus’ta Ak Belediyeciliği başlatacaksınız, bizler Merkezi hükümetle uyumlu çalışacak bir belediyenin çok daha hizmet getirdiğini görüyoruz, işte buna en güzel örneklerden biri Abdipaşa Belediye’si. Belediye Başkanımız bütün projelerini benimle istişare ediyor ve birlikte çok güzel hizmetler yapıyoruz, Abdipaşa’ya 600 kişinin çalışacağı bir fabrika yaptık, sosyal tesisler, terminal, spor sahaları, kütüphane, mezbaha ve beldenin tüm kilit taşı döşemeleri Abdipaşanın çehresini değiştirdi. Ulus’a baktığımızda Ak Parti’nin Beldes Projesi ve Merkezi Hükümet ve İl Özel İdaresi hizmetlerinin dışında belediye çalışmaları anlamında hiçbir hizmeti göremiyoruz. Neden? Çünkü CHP’li belediye, iktidar Partisinin bir milletvekili olarak beni her gün arayıp projeleri için destek istemesi gerekirken, bir kez telefon açmış değil” şeklinde konuştu. Milletvekili TUNÇ salonda bulunanlara “sizler 29 Martta Ulus’u Belediyecilikte geri bırakan bu anlayıştan kurtarmaya hazır mısınız?” şeklinde soru sorduğunda Salonda bulunanlar hep bir ağızdan “hazırız” diyerek cevap verdiler.

 

Toplantıya katılanların bazı konulardaki sordukları sorulara cevap veren TUNÇ’un ardından Ak Parti Ulus ilçe Başkanı Mustafa KURU’nun yaptığı kapanış konuşmasının ardından toplantı sona erdi.