2009-03-08

Ak Parti Ulus ilçe kadın kollarının 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle düzenlemiş olduğu toplantı Uluslu kadınların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Kadınların bir kısmı salona sığmaması nedeniyle toplantıyı dışarıdan takip etmek zorunda kaldı.

 

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Ak Parti Ulus İlçe Başkanı Mustafa KURT, Ak Parti Ulus Belediye Başkan Adayı Enver EKMEKÇİ ve Meclis üyesi adaylarının katıldığı toplantıda, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle canlı müzik sunumu yapıldı.

 

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, toplantıya eşi Fatma TUNÇ ile birlikte katılarak, bir konuşma yaptı. 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutlayarak konuşmasına başlayan TUNÇ, kadınlarımızın sosyal hayata katılmaları için gerekli olan önemli yasal düzenlemelerin yapıldığını söyledi. TBMM’de Kadın erkek eşitliği komisyonunun kurulduğunu söyleyen TUNÇ, İş Kanununda kadınlarımızın çalışma hayatını kolaylaştıran değişiklikler yaptık, özürlü çocuğu olan annelerin emeklilik süresini 5 yıl indirdik, kadın girişimcilerimize Kosgeb desteklerini erkeklerden daha fazla miktarda verdik, bunlar kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan sadece bir kısmı, bundan sonra da kadınlarımız için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz dedi.

 

Milletvekili TUNÇ, Ulus’un hemen hemen bütün kadınları bu gün Ak Parti toplantısında, bu da bize gösteriyor ki “Uluslu kadınlar Ak Parti’de birleşmiş” ben kararınızın hayırlı olmasını diliyorum, Bizler de sizlerin bu güvenine layık olmak için çalışacağız.” Dedi