2009-04-24

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, beraberinde Ak Parti Bartın İl Başkanı Yakup ULUPINAR, Ak Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Şimşek ZORKU, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ali UĞUR ve Kurucaşile Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte 29 Martta seçilerek görevine yeni başlayan  Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet SAYIN’ı makamında ziyaret edip, hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Milletvekili TUNÇ, ziyarette yaptığı konuşmada, Kurucaşile halkının 29 Mart seçimlerinde Ak Belediyeciliği başlatarak önemli bir adım attığını belirterek, Mehmet SAYIN’ın başkanlığında Kurucaşile Belediyesinin önemli hizmetlere imza atacağına inandığını söyledi. Bartın-Kurucaşile yolunun Çakraz’dan sonrasının ihale hazırlıklarının son aşamaya geldiğini belirten TUNÇ, Kurucaşile’ye ulaşımı kolaylaştıracak bu projenin hızla tamamlanması için gerekli gayreti göstereceklerini söyledi. Kurucaşile Anadolu Denizcilik Meslek Lisesinin bu yıl hizmete açıldığını belirten TUNÇ, geleneksel ahşap yat ve tekne yapımcılığı ile ünlü bu ilçemizden artık profesyonel denizcilerin yetişeceğini söyledi. Kurucaşile’nin gelişmesi ve kalkınması için hem hükümet olarak hem de yerel yönetim olarak birlikte önemli çalışmalar yapacaklarını söyleyen TUNÇ, Kurucaşile halkının Ak Partiye olan güvenini boşa çıkarmayacağız dedi.

 

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet SAYIN’da Milletvekili Yılmaz TUNÇ’a seçim çalışmalarında gösterdiği destekten dolayı teşekkür ederek, artık Kurucaşile’de Ak Parti hükümetinin de desteğiyle önemli hizmetlere imza atacaklarını, Kurucaşile halkının güvenine layık olabilmek için  çok çalışacaklarını söyledi. Başkan Sayın, Milletvekili TUNÇ’a ve beraberindekiler ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.