2009-05-14

TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ BARTIN ŞUBESİ YEMEKLİ TOPLANTISI MİLLETVEKİLİ, VALİ VE BELEDİYE BAŞKANININ KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şubesinin organize ettiği yemekli toplantıya Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Bartın Valisi Halil IŞIK, Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN, Ak Parti Bartın İl Başkanı Yakup ULUPINAR, İl Genel Meclisi Başkanı Ali KARTAL, İl Genel Meclisi üyeleri, Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Şavaş AKKABAK, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 

Dernek Başkanı Savaş AKKABAK toplantıda yaptığı konuşmada, seçim sonrası yeni seçilen ve görevine tekrar seçilerek devam eden muhtarları bir araya getirip tanışmak istediklerini bu amaçla gerçekleştirdikleri toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

 

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’ta Muhtarlar Derneği Başkanı Savaş AKKABAK’ı dernek başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik ederek başladığı konuşmasında Muhtarların halka en yakın yönetim biriminin başında olduğunu, bu nedenle halkımızın sorunlarının çözümünde muhtarların önemli olduğunu söyledi. Köydes projesi kapsamında Bartın’ın köylerine önemli hizmetler götürdüklerini belirten TUNÇ, 51 Milyon TL. kaynağın köylerimizin yol ve içme suyu problemlerinin çözümü için ayrıldığını, çok önemli mesafeler alındığını, eksik kalan yol ve su sorunlarını gidermek için çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

 

Bartın Valisi Halil IŞIK’ta toplantıda yaptığı konuşmada 29 mart seçimlerinde görevi devralan ve görevlerine devam eden bütün muhtarları tebrik etti. Muhtarların vatandaşlarımıza en yakın seçilmiş kişiler olduğunu belirten Vali IŞIK; “en yakın çalışma arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla sürekli istişare halinde olmaya devam edeceğiz” dedi.