Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, 2007 yılında yapımına başlanan ve 1,5 yılda 4 km.lik kısmının yapımı tamamlanan Bartın-Arıt-Aydınlar Karayolunun 2009 yatırım programında tamamının ihale edilerek 2011 yılında bitirileceğini söyledi.

Milletvekili TUNÇ, Bartın’da gerçekleştirilen karayolu çalışmalarında 2009 yılında da çok önemli mesafeler alınacağını belirterek, Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM ile yaptığı görüşmenin neticesinde Bartın-Arıt-Aydınlar yolunun bölüm bölüm ihale edilmesinden vazgeçildiğini, 36 km.lik yolun tamamının ihale edilerek, 3 yıl içerisinde bitirilmeye çalışılacağını söyledi.

Uzunluğu 36 km. Platform genişliği 10 metre olan Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunun yapılması ile birlikte Arıt beldesinin çıkmaz sokak olmaktan kurtulacağını belirten TUNÇ, Arıt’ın köylerinde KÖYDES projeleri ile yol ve içme suyu konusunda önemli hizmetler gerçekleştirildiğini söyledi. Yaklaşık 3 milyon YTL. Tutarındaki Arıt Belediyesi İçme suyu inşaatı ihalesinin 1 Aralık tarihinde Ankara’da İller Bankası Genel Müdürlüğünde gerçekleştirileceğini belirten TUNÇ, Arıt Belediyesi kanalizasyon çalışmaları için de Çevre Bakanlığından 100 bin YTL. Ödenek gönderildiğini, Arıt Belediyesi kapalı spor salonu için de 120 bin YTL. Ödeneğin gönderildiğini söyledi.