KUMLUCALILAR  2. YIL ŞENLİĞİ

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’UN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bartın Kumlucalılar Derneği 2. Yıl Şenliği İstanbul-Kartal Samandıra’da gerçekleştirildi. Çok sayıda Kumlucalının iştirak ettiği şenliğe, AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Kumluca Belediye Başkanı Metin ÇETİN, Kartal Belediye Başkanı Arif DAĞLAR, Samandıra Belediye Başkanı Yusuf BÜYÜK, Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Hasan ALTUNTAŞ, Bartın Dernekler Birliği Başkanı Hasan NALBANTOĞLU, Kumlucalı Muhtarlar, Ankara’dan ve Bartın’dan  gelen Kumlucalılar ve İstanbul’un değişik semtlerinden gelen çok sayıda Kumlucalı katıldı.

Şenliğe katılan aileleri tek tek dolaşarak onlarla yakından ilgilenen Milletvekili TUNÇ, şenlikte bir konuşma yaptı. Konuşmasına, Kumlucalılar Derneğini tebrik ederek başlayan TUNÇ, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örneğini sergileyen Kumlucalıların bu güzel günlerinde aralarında olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Bartın’ın gelişmesi ve kalkınması için gece gündüz çalıştıklarını belirten TUNÇ, Bartın’ın artık göç veren değil, göç alan bir olmasını sağladıklarını, Bartın Üniversitesinin kurulduğunu, Bartın’a doğalgazın yakında geleceğini, Yıllardır konuşulan Bartın Demiryolu Projesi çalışmalarının devam ettiğini, duble yolların, toplu konutların tamamlanması için çalıştıklarını, Köy yollarının asfaltlanması çalışmalarının hızla devam ettiğini, Sanayicinin Bartın’a gelmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Milletvekili TUNÇ, konuşmasının ardından aynı gün Bartın Yeşilkaya köyünde gerçekleşen Şenliğe katılmak ve yine aynı gün akşam Safranbolu’da gerçekleşen lezzetler şenliğinde Bartın yemeklerinin sunumu programına katılmak zorunda olduğu için ayrılmak zorunda olduğunu belirterek, herkese iyi eğlenceler diledi.

Kumlucalılar Derneği Başkanı Osman ÖZER ‘de Milletvekili TUNÇ’a yoğun programına rağmen kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ederek, kendisine, Kumluca’yı simgeleyen hediyeler takdim etti.