2009-02-17

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Kumluca beldesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Kumluca Belediyesini ziyaret etti

 

Kumluca beldesine gelişinde Ak Parti Kumluca Belediye Başkanı Metin ÇETİN, Meclis üyeleri ve belde teşkilat üyeleri ile kalabalık bir vatandaş tarafından karşılanan TUNÇ, önce Kumluca Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Metin ÇETİN’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“Kumluca’da Ak Belediyecilik Başladı”

 

Belediye toplantı salonunda Kumlucalılarla sohbet eden TUNÇ, burada yaptığı konuşmada, Metin ÇETİN’in Demokrat Parti’den istifa ederek, Ak Parti’ye katılması Kumlucalıları çok sevindirdi, artık Kumlucada seçimden önce Ak Belediyecilik başlamış oldu, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Kumluca’ya yapılanları saydı

 

Kumluca için çok önemli hizmetler gerçekleştirdik diyen TUNÇ, 1 yıl içerisinde Kumluca’ya Lise binası yaptıklarını 1 trilyon liraya malolan Kumluca Lisesinin Kumlucalılara yakışır bir şekilde hizmete açıldığını söyledi. Beldes Projesinde Kumluca’ya 200 bin YTL. Aktarıldığını ve bununla Kumluca’nın çehresini değiştirdiklerini, elektrik hatlarını yer altına alarak, Kumluca’nın çok daha güzel bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Abdipaşa-Kumluca Elektrik ana hat şebekesi çalışmaları için 1 tirilyon liradan fazla para harcayarak elektrik hattını yenilediklerini belirten TUNÇ, Kumluca ırmağında DSİ’nin yaz boyunca yaptığı çalışmalarla sel tehlikesini gidermeye çalıştıklarını söyledi. Kumluca Spor tesisleri için Belediyeye geçen ay 30 bin YTL. Aktarıldığını bununla Kumluca spor sahasının soyunma odalarının yapılacağını söyledi. Kumluca Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun Futbol sahası için de 60 bin YTL. Ödenek aktarıldığını belirten TUNÇ, Zafer Köyüne çim saha yaptıklarını, Köydes Projesi ile Kumluca’nın köylerinin yol ve içme suyu sorunlarını önemli ölçüde çözdüklerini, 2009 yılında da eksikliklerin tamamlanacağını söyledi.

 

Esnafları ve Okulları ziyaret etti

 

Belediye’de gerçekleştirilen toplantının ardından Kumluca esnafının tamamını tek tek ziyaret eden TUNÇ, esnaflardan 29 Martta Ak Parti’nin Kumluca’da rekor kırmasını istedi. Kumluca M.Akif Ersoy İlköğretim Okulunu ziyaret eden TUNÇ, burada öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra yapımı yeni tamamlanan Kumluca Lisesine geçerek, okul müdürü Celal ELSIKMA ile birlikte okulda incelemelerde bulundu.