2009-05-04

Bartın İli Ulus İlçesi Kumluca Beldesi Kızıllar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Olağan Kongresi Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’un katılımı ile gerçekleştirildi. Kızıllar Köyü Kooperatif Binasında gerçekleştirilen kongreye Milletvekili TUNÇ’un yanı sıra Ak Parti Bartın İl Başkanı Yakup ULUPINAR, İl Genel Meclisi Başkanı Ali KARTAL, İl Genel Meclisi Üyeleri Kenan DURSUN, Adnan AYDOĞAN, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa KARAMAN, Kumluca Belediye Başkanı Metin ÇETİN, İl Tarım Müdürü Yusuf ALAGÖZ, Muhtarlar ve kooperatif üyeleri katıldı.

 

Milletvekili TUNÇ, kongrede yaptığı konuşmada, Ak Parti hükümetinin tarım desteklerine önem verdiğini, son 6 yılda Bartın’da 16,5 milyon TL  tarım desteği verildiğini söyledi. TUNÇ ayrıca Orman köylüsüne de 11 milyon TL. ödeme yapıldığını belirtti. Milletvekili TUNÇ, Köylerimizin yol ve içme suyu problemlerini Köydes Projesi ile önemli oranda giderdiklerini, eksik kalan yerlerde de çalışmaların devam edeceğini söyledi. Köydes’ten Bartın’a 51 milyon TL. kaynak aktarıldığını belirten TUNÇ, milletimizin parasını, yine milletimize harcayan bir iktidar var dedi.

 

Kongrede aracılık kursunu başarı ile tamamlayan çiftçilere sertifikaları milletvekili TUNÇ ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.