GERCEKAYA ŞELALESİ ŞENLİĞİ  

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’UN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bartın Merkez ilçeye bağlı Yeşilkaya Köyü Gercekaya Şelalesi şenliği Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’un katılımı ile Yeşilkaya Köyü Gercekaya Şelalesi mevkiinde gerçekleştirildi. Her yıl Mayıs ayının son Pazar günü geleneksel olarak düzenlenen ve Yeşilkaya Köyü Muhtarı Cemal BAÇ’ın organize ettiği şenliğe Bartın’dan çok sayıda bürokrat, siyasi ve Yeşilkaya Köylüleri katıldı.

AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Şenlikte yaptığı konuşmada Yeşilkaya köyü muhtarını ve köylüleri tebrik ederek, birlik ve beraberlik içerisinde yaz mevsimine merhaba diyorsunuz, bu güzel organizasyonunuza geçen yıl da katılma fırsatım oldu ve her yıl coşkulu bir kalabalık burada toplanıyor ve neşe içerisinde eğleniyor dedi.

Bartın’ın doğal turizm kaynakları açısından çok zengin olduğunu belirten TUNÇ, Bartın’ı bu yönüyle tanıtmak için çalışıyoruz dedi. Küre Dağları Milli Parkı, Gercekaya Şelalesi, Ulukaya Şelalesi, Uluyayla ve Mağaralarımızın önemli doğa harikaları olduğunu, Sahil turizmimizin yanı sıra bu alandaki zenginliklerimizi de öne çıkarmak gerektiğini belirten TUNÇ, Bartın’ın Turizmdeki gelişmesini tetikleyecek en önemli olaylardan birisinin Üniversite olduğunu, Bartın Üniversitesinin kurulması çalışmalarının başarı ile sonuçlandığını, artık Bartın’ın her alanda daha hızlı gelişeceğini ve kalkınacağını söyledi.

Her yıl Yeşilkaya köylüleri tarafından organize edilen Gercekaya Şelalesi şenliğinde vatandaşlar güzel havanın tadını çıkarırken, Yeşilkaya köylülerinin hazırladığı yemekleri yediler ve davul zurna ve müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler