2009-03-05

           Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, Bartın’a gelerek ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bartın Valiliği önünde Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, CHP Bartın Milletvekili Rıza YALÇINKAYA, Bartın Valisi Halil IŞIK, Ak Parti Bartın Belediye Başkan adayı Emin ÖZKAN, Ak Parti İl Başkanı Yakup ULUPINAR, daire amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan GÜNAY, Hendekyanı İlköğretim Okulu öğrencilerinin sergilediği Bartın yöresi halk oyunları gösterisini izledi.

Valilikte verilen birifingin ardından Ak Parti Bartın İl Başkanlığını ziyaret eden GÜNAY, burada yaptıği konuşmada “Ak Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Emin ÖZKAN’ın gerek belediyecilik tecrübesi, gerek mesleki kariyeri ile Bartın’a merkezi hükümetle uyumlu çok güzel icraatlar gerçekleştirecektir” dedi.

 

Ak Parti İl Başkanlığının ardından, Bartın’ın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden Bakan GÜNAY, çarşıda bir süre esnaf  ziyareti de yaptı.

 

Bartın Irmağında da incelemelerde bulunan GÜNAY, Bartın Irmağının mutlaka turizme kazandırılması gerektiğini belirtti. Bunun için gereken desteği vereceklerini söyledi.