2009-03-05

            Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, beraberinde, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, Bartın Valisi Halil IŞIK, Ak Parti Bartın Belediye Başkan adayı Emin ÖZKAN, Ak Parti İl Başkanı Yakup ULUPINAR,  bürokratlar, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte Amasra ilçesini ziyaret etti.

 

Kuşkayası yol anıtı önünde Amasra Kaymakamı Hasan ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Ali YILDIRIM, Ak Parti Amasra Belediye Başkan Adayı Hayrettin IŞIKALTIN ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan GÜNAY, Kuşkayası yol anıtınd incelemelerde bulunduktan sonra, bakacak mevkiine yapılması planlanan Fatih Sultan Mehmet’in heykeli ile ilgili bilgi aldı. Amasra müzesini ziyaret eden Bakan Günay, Amasra ilçesinin tüm tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

 

Çekiciler çarşısı esnafını da ziyaret eden GÜNAY, Tarihi Bedestenin Kültür Merkezi olarak düzenlenebileceğini, Cenova Şatosu ile ilgili projenin hayata geçmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını, Ankara’ya çok yakın bir yer olan  Amasra’yı, tarihi ve doğal güzelliklerini çok daha ortaya çıkararak Amasra’yı turizmde marka yapacaklarını söyledi.