2009-05-22

Bartın Kozcağız Ellibaş İlköğretim Okulu öğrencileri Ankara’ya bir gezi düzenleyerek, Anıtkabir, Etnoğrafya Müzesi, Hayvanat Bahçesi ve TBMM’ni ziyaret ettiler.

 

Okul Müdürü ve öğretmenlerinin eşliğinde değişik sınıflardan 90 öğrencinin katıldığı gezide öğrenciler önce Anıtkabiri ziyaret ettiler, Anıtkabirin ardından TBMM’ne geçen öğrencileri burada Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ karşıladı, TUNÇ ile birlikte Meclis’in bölümlerini gezen öğrenciler TBMM Genel Kurulunu da gezdiler. Burada TBMM görevlilerince Meclisin fiziki mekanları ve çalışma sistemi hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

 

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’ta burada öğrencilere yaptığı konuşmada, Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete ait olduğunu belirterek, egemenliğin tecelli ettiği yerin TBMM olduğunu millet adına kararların ve kanunların burada alındığını söyledi. Öğrencilere başarılı olmak için çok çalışmaları gerektiğini belirten TUNÇ; “Sizlerin arasından ileride Bartın’ı TBMM’inde temsil edecek arkadaşlarımız çıkacak, öncelikle öğrenim hayatınızı başarıyla tamamlayıp, güzel bir meslek sahibi olun ve başarılı bir meslek hayatının yanında siyasetle de ilgilenin ve ileri de ilimizi burada en güzel şekilde temsil edin” dedi.

 

Elilibaş İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri, Milletvekili TUNÇ’a göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.