2009-03-08

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Bartın’daki seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. Ak Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Emin ÖZKAN ile birlikte gündüzleri resmi kurumlar, STK ve esnaf ziyaretleri ile çalışmalarını sürdüren TUNÇ, geceleri de ev ve site sohbetlerinde Bartınlılarla buluşuyor.

 

Son olarak Cumhuriyet Mahallesinde bir site toplantısında Bartınlılarla bir araya gelen TUNÇ ve ÖZKAN, projeleri hakkında bilgiler vererek, vatandaşların sorularını cevapladılar. Belediye Başkan Adayı Emin ÖZKAN, toplantıda yaptığı konuşmada Bartın’ı yaşanılabilir ve Marka bir şehir yapacaklarını belirterek, projelerinin hazır olduğunu söyledi.

 

Milletvekili TUNÇ ta toplantıda yaptığı konuşmada, Bartın’ın Ak Parti iktidarı sayesinde Ünivestiye kavuştuğunu, duble yollarla, toplu konutlarla Bartın’ı geliştirdiklerini, Hükümet Konağı inşaatını bitirmek üzere olduklarını, sağlık alanında, eğitimde bayındırlık hizmetlerinde çok önemli icraatlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Bartın’ın belediyecilik anlamında çok geri kaldığını belirten TUNÇ, AK Belediyecilik vizyonunu Bartın’a yansıtarak, Bartın’ı büyütecek olan adayın Emin ÖZKAN olduğunu söyledi.

 

Milletvekili TUNÇ; Birilerinin “çatışmaya değil çalışmaya geliyoruz” diyerek, kendilerini kuzu postuna bürünmüş kurt misali halka şirin göstermenin gayreti içerisinde olduğunu söyledi. “Çatışma” bizim kitabımızda yoktur diyen TUNÇ, bu sözleri halkımızın takdirine bırakıyoruz dedi.

 

“Çatışmadan kastedilen eğer siyasi tartışma ise bunun alasını her gün her konuşmasında yapanların kendileri olduğunu belirten TUNÇ, Başbakanımız hakkında ve iktidar partisi hakkında yalan yanlış ifadelerle ağzına geleni her toplantıda söyleyene cevabını vermek siyasi çatışma değil, halkımızı doğru bilgilendirmektir” dedi.

 

5 Yıllığına iktidara gelerek, 3,5 yılda Türkiyeyi duvara toslatanların döneminde 20 tane bankanın içi boşaltılırken o günkü  İktidar sahiplerinin hiç sesinin çıkmadığını belirten TUNÇ, sizlere  milletimiz sandıkta gereken dersi vermiştir dedi. Milletvekili TUNÇ; Dünyada kriz yokken, kendi kendilerine kriz çıkaranlar bu gün kriz çığırtkanlığı yaparak, ülkemizin küresel krizden etkilenmesi için adeta dua ediyorlar, boşuna umutlanmasınlar, AK Parti iktidarı sayesinde ülkemiz bu krizden en az etkilenen ülkeler arasında. Bizlere hiç tedbir almadınız diyenlerin dünyadan haberleri yok, Varlık Barışı yasası bu tedbirlerden bir tanesi ve ülkemize bu yasayla 13,5 milyar YTL. Girdi. Kosgeb kredileri,Vergi ve sigorta borçlarının ertelenmesi, kısa çalışma ödeneğinin artırılması, sigorta işveren payının %5 düşürülmesi, Teşvik yasasının uzatılması başta olmak üzere 50’ye yakın tedbir aldık. Bizler bu tedbirleri almasaydık şimdi ülkemiz 2001’deki krizi yaşardı. İstediğiniz kadar uğraşın, milletimiz küresel krizden en az etkilenmenin yolunun eski koalisyon günlerine ve kısır siyasi tartışmalara yeniden geri dönmekten değil, 29 Martta Ak Parti’ye olan desteğin çok daha artırılarak, güçlü hükümetin devamından geçtiğine inanıyor” dedi.