Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ramazan KAPLAN’ı makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

 

Milletvekili TUNÇ, beraberinde Ak Parti Bartın İl Başkanı Yakup ULUPINAR, İl Başkan Yardımcısı Dr.İsmail SELAMET, Merkez İlçe Başkanı Ünal ÇİL, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki ERDOĞAN ve Arıt Belediye Başkanı Şahidi KUŞÇU ile birlikte, Bartın Üniversitesi Rektörlük binasına gelerek, Rektör Prof.Dr. Ramazan KAPLAN’a yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler.

 

Bartın Üniversitesinin yeni kampus alanının tespiti ve yeni fakültelerin kuruluş çalışmaları ve Üniversite ile ilgili konuların görüşüldüğü ziyarette Milletvekili TUNÇ; Bartın’ın önündeki en önemli konunun Üniversite olduğunu belirterek; “Üniversitenin hızla büyümesi ve gelişmesi, Bartının gelişmesi anlamına gelir, bizler bu anlamda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz, önümüzdeki 3 yıl için ayırdığımız 54,5 milyon YTL yeni kurulan üniversiteler arasında ikinci büyük ödenektir” dedi ve “tüm Bartınlılar olarak hükümetten aldığımız kaynakla yetinmeyeceğiz ve birlik ve beraberlik içerisinde Üniversitemizi büyüteceğiz” dedi.

 

Rektör Prof.Dr.Ramazan KAPLAN da yapılan çalışmalar hakkında Milletvekili TUNÇ’a bilgi vererek, kampus alanının tespiti çalışmalarının devam ettiğini alternatiflerin değerlendirileceğini ve en doğru kararı vererek, iyi bir başlangıç yapacaklarını söyledi.

 

Görüşmenin  ardından Milletvekili TUNÇ ve beraberindekiler Rektör Prof.Dr. Ramazan KAPLAN’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, üniversiteden ayrıldılar.