2009-02-17

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, beraberinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Emin ÖZKAN ve Meclis üyesi adayları ile birlikte Bartın Aladağ Mahallesinde mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, sohbet etti.

 

TUNÇ, konuşmasında; “29 Mart seçimleri ile Bartın’da değişim başlayacak, Bartın’ın gelişmesi ve kalkınması için artık Bartınlılar Büyük düşünecek” dedi.

 

TUNÇ; “Belediye Başkan adaylarına şöyle bir bakın, hepsini dinleyin, vizyonlarına bakın, şehircilik anlamında söylediklerini iyi tartın, şunu göreceksiniz, Bartın’ı geleceğe taşıyacak, Bartın’ı Üniversite kenti yapacak, Bartın’ı her alanda geliştirecek, Bartın’ı büyütecek adayın  AK Parti Belediye Başkan adayı Emin ÖZKAN olduğunu göreceksiniz” dedi.

 

“Sanki şehir içerisinde 1500 dönümlük yer varmış gibi Üniversite kampüsünün şehir içerisine yapılması gerektiğini söyleyen, TOKİ konutlarının yanlış bir tercih olduğunu söyleyen başkan adaylarının Bartın’a verecek bir şeyi olamayacağını” belirten TUNÇ; “Bartın artık belediyecilik anlamında yıllardır kıramadığı kabuğunu kıracak, ufku geniş vizyon sahibi bir Başkanla hızla büyüyecek” dedi.

 

AK Parti iktidarının Bartın’a önemli hizmetler gerçekleştirdiğini belirten TUNÇ; “Bartın Üniversitesi, Toplu Konutlar, Duble Yollar, Doğalgaz çalışmaları, Teşvik kapsamına giren fabrikalar, Demiryolu projesi, Köydes ve Beldes projeleri, Hükümet Konağı, yeni okullar, sosyal yardımlar, tarım teşvikleri, sağlık alanında yapılanlar bu icraatlarımızdan sadece bir kısmıdır” dedi.

 

29 Marttan sonra iktidar partisi ile uyumlu çalışacak bir belediye başkanının Bartın’ın gelişmesini hızlandıracak diyen TUNÇ, projelerin süratle ilgili kurumlardan destek bulması için tüm Bakanlıklar nezdinde Belediye Başkanımızla hiç durmadan koşturacağız” dedi.

 

AK Parti’nin 2002 yılında iktidarı MHP’nin de koalisyon ortağı olduğu iktidardan devraldığını belirten TUNÇ, ülkemizi uçurumun kenarına getiren bu anlayışın ve hiçbir zaman muhalefet yapmayı bile beceremeyen yerel seçim stratejisini Kuran Kursu ve çarşaf açılımları üzerine kuran bir CHP’nin yerel yönetimde Bartın’a verecek hiçbir şeyi olamayacağını söyledi.

 

MHP Belediye Başkan adayı Cemal AKIN’ın “Diğer adayları korku sardı” şeklindeki açıklamasını isim vermeden eleştiren TUNÇ; “bizim Korku ile işimiz olmaz, bizim işimiz sevgi iledir, birilerinin yönetim anlayışında korku olabilir ancak AK Parti “işimiz hizmet, gücümüz millet” diyen bir anlayışla toplumun her kesimine sevgi ve şefkatle hizmet götüren bir partidir.” Dedi.

 

Bartın’ın bu seçimde büyük bir fırsatı yakaladığını belirten TUNÇ; bu fırsatı Bartınlı iyi değerlendirecek,  gelecek nesillerimiz için Bartın’da AK Belediyeciliği başlatacak” dedi.

 

Ak Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Emin ÖZKAN’da toplantıda yaptığı konuşmada Bartın’da hayata geçirecekleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Bartın’ı Bartınlılarla birlikte yöneteceklerini belirten ÖZKAN; “Bartın’ı Marka Şehir yapmak için gece gündüz çalışacağız” dedi.