2009-01-26

AK PARTİ GÖRKEMLİ TÖRENLE ADAYLARINI TANITTI

AK Parti İl Teşkilatı düzenlediği görkemli bir törenle İl, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Yakup Ulupınar yaptı. Ulupınar, Türkiye’nin yerel seçimlere giderken AK Parti’nin adı gibi ak bir alınla millete hizmet siyasetinin gereklerini yerine getirdiklerini söyledi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise oldukça sert bir konuşma yaptı. Üstü kapalı şekilde diğer adayları eleştiren Tunç, “Bartın’da 10 yıldır belediyeyi idare eden bir siyasi anlayış var. AK Parti Bartın’da birçok icraatlar gerçekleştirdi. OSB’de 3 fabrika varken bugün 30 fabrika oldu. Belediye’nin 10 yıldır yerel kalkınma anlamında hangi eseri var, kaç tane eseri var. İnsan üzülüyor. 10 yıldır Bartın’da belediyecilikte hakim olan görüş, yüzümüzü ırmağa dönelim diyor. Sen 10 yıldır ırmağı görmedin mi? Adama günaydın derler. Irmak her zaman akıyordu, 10 yıldır neredeydin? Seçim gelince mi aklına geldi? Limanı genişleteceğiz, işler hale getireceğiz, depolar yapacağız diyorlar. 10 yıldır belediyeyi idare ediyorsunuz. İşler hale getirmek seçim gelince mi aklınıza geliyor” dedi. Tunç ayrıca belediyenin 60 trilyon borcu olduğunu belirterek, “30 Mart sabahı bunların hesabını soracağız. Belediyeyi icraat yapamaz hale getirdiler. Elini kolunu bağladılar. İnsanın yüzü kızarması gerekmez mi?” şeklinde konuştu. Belediye Başkan Adayı Emin Özkan ise, Bartın’ı dünyada bir marka kent haline getireceklerini söyledi.

EMİN ÖZKAN SALONA ALKIŞLAR ARASINDA GİRDİ

AK Parti İl Teşkilatı düzenlediği görkemli bir törenle İl, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen ve kalabalık bir partilinin katılımı ile gerçekleştirilen törende partililerin Bartın Belediye Başkanı Emin Özkan’a gösterdikleri ilgi yoğun oldu. Törene AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Yakup Ulupınar, Merkez İlçe Başkanı Ünal Çil, İlçe, Belde Başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Yakup Ulupınar yaptı. Ulupınar, Türkiye’nin yerel seçimlere giderken AK Parti’nin adı gibi ak bir alınla millete hizmet siyasetinin gereklerini yerine getirdiklerini söyledi. Bütün engelleme ve karalama çabalarına rağmen hizmetlerine devam ettiklerini ve güneşin balçıkla sıvanamayacağını söyleyen Ulupınar, yasaklar, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadelelerinin kararlılıkla koruduklarını dile getirdi.

TUNÇ; REFERANSIMIZ 6 YILLIK HİZMETLERİMİZ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise oldukça sert bir konuşma yaptı. Üstü kapalı şekilde diğer adayları eleştiren Tunç, sözlerine şaibesi olmayan, sevilen, sayılan başkan adayları ile birlikte halka Bartın’ı nasıl kalkındıracaklarını anlatacaklarını söyledi. AK Parti’nin referansının 6 yıllık hizmetleri olduğunu kaydeden Tunç, “Bugün ABD’de başlayan ve dünyayı saran ekonomik krizden Türkiye ekonomisi sağlam temeller üzerinde durduğu için bir tek banka batmadı. 6 yıl önce MHP ve DSP iktidarında bir anayasa kitapçığının fırlatılması ile ne oldu memlekette. Bir gecede kriz patladı. 20 tane banka hortumlanmış, ülke uçurumun kenarına gelmişti. AK Parti böyle bir ülkeyi bugün kriz tellallığı yapan MHP’den devraldı. Soldan devraldı. Böyle aldığımız bir ülkede köy yollarımızı yaptık, sularımızı getirdik. Eksiklikler var ancak bunlar da 2009 yılında giderilecektir. 81 ilde olduğu gibi Bartın’da da toplu konut yaptı. Bartın’ın yanı başına yeni bir şehir, yeni çağdaş bir kent ilave ettik” şeklinde konuştu.

SALONA YAPILAN HİZMETLERİ SORDU

AK Parti Hükümeti öncesinde “Bartın’da duble yol var mıydı?, Bölünmüş yol var mıydı?, Devlet Hastanesi var mıydı?, Emniyet Müdürlüğü Binası, Hükümet Binası, Belediye Binası var mıydı” diye soran Tunç, salonu dolduran vatandaşların “hayır” seslerine karşılık “İşte biz Bartın’ı köy görüntüsünden kurtardık. Bütün bunları AK Parti hükümeti yaptı. Üniversitemiz yoktu AK Parti yaptı. Ama işimiz bitmedi, üniversitemiz AK Parti hükümeti ile daha da gelişecek, büyüyecek” dedi. AK Parti hükümeti öncesinde hastanede doktordan randevu almak için vatandaşların il başkanlarının kapısına dayandığını da söyleyen Tunç, “Bugün vatandaşlarımız rahatlıkla muayene olabiliyorlar. Hükümetimiz döneminde devrim sayılan hizmetler yapıldı” dedi.

AK PARTİ ÇETELERİ ÇÖPE ATIYOR

Tunç, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin de demokratikleşmesi, sivilleşmesi, özgürleşmesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin daha demokratik bir ülke olması için çalıştıklarını ifade eden Tunç, “Çetelerle mücadele ediyoruz. Bugün çetelerin avukatlığına soyunlar, hangi yüzle milletin karşısına çıkacaklar. Bugün çetelerin avukatlığına soyunlar varken AK Parti çeteleri çöpe atıyor. Türkiye’de ne kadar çete varsa millet adına bunlardan hesap soruluyor. AK Parti’den başka çetelerle mücadele edebilen bir parti var mı? Yok. Avukatlığına soyunan ise var. İşte onlara milletimiz gerektiği zaman hesabı soracaktır. Türkiye bu değişimi, dönüşümü milletimizle beraber yaşıyor” dedi. Türkiye’de kalkınmanın yerelde başladığını ve ülkede yerel kalkınmanın mimarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Tunç, “İstanbul CHP döneminde İSKİ skandalları, rüşvet skandalları ile çalkalandı” şeklinde konuştu. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana AK Parti’nin oylarını yükselttiğini söyleyen Tunç, milletin icraat yaptığını takdir ettiğini ifade ederek, halkın 29 Mart’ta da AK Parti’ye olan takdirini göstereceğini dile getirdi.

SEN 10 YILDIR IRMAĞI GÖRMEDİN Mİ?

Yerel seçimlerin Bartın için önemli bir seçim olduğunu söyleyen Tunç, Bartın’ın henüz AK Partili belediyecilik ile tanışamadığını, ancak Başbakan Erdoğan’ın Bartın’ın belediye ile tanışacak iller arasında Bartın’ı da gösterdiğini belirtti. Bartın’da da yerel kalkınmayı sağlayacaklarını kaydeden Tunç, “Bartın’da 10 yıldır belediyeyi idare eden bir siyasi anlayış var. AK Parti Bartın’da az önce saydım birçok icraatlar gerçekleştirdi. OSB’de 3 fabrika varken bugün 30 fabrika oldu. Belediye’nin 10 yıldır yerel kalkınma anlamında hangi eseri var, kaç tane eseri var. İnsan üzülüyor. AK Parti’li belediyelere gidiyoruz, hayıflanıyoruz. İnşallah orada olanlar Bartın’da da olacaktır. 10 yıldır Bartın’da belediyecilikte hakim olan görüş, yüzümüzü ırmağa dönelim diyor. Sen 10 yıldır ırmağı görmedin mi? Adama günaydın derler. Irmak her zaman akıyordu, 10 yıldır neredeydin? Seçim gelince mi aklına geldi? Limanı genişleteceğiz, işler hale getireceğiz, depolar yapacağız diyorlar. 10 yıldır belediyeyi idare ediyorsunuz. İşler hale getirmek seçim gelince mi aklınıza geliyor” dedi.

BELEDİYENİN 60 TRİLYON BORCU VAR

Yine sözlerine eleştirilerle devam eden Tunç, “Ayrıca tarihi evleri restore edeceğiz diyorlar. 10 yıldır belediye olarak kaç tane tarihi evi restore etiniz. 10 yıldır yapamadıklarınızı seçim gelince mi aklınıza geliyor. Siz Bartınlıları bu kadar aptal mı zannediyorsunuz? Artık iş işten geçti. Bartın’ı biblo bir şehir yapacağız diyen anlayış, belediyeyi 60 trilyon borca sürükleyen bir anlayıştır. Bartın Belediyesi bugün işçisinin, memurunun sigorta borcunu, vergisini ödeyemez hale gelmiştir. 60 trilyon borca bu belediyeyi kim borca sürükledi. 30 Mart sabahı bunların hesabını soracağız. Belediyeyi icraat yapamaz hale getirdiler. Elini kolunu bağladılar. İnsanın yüzü kızarması gerekmez mi? 60 trilyon sadece kamuya olan borçtur. Bu borçla belediyeyi kim yönetecek. İşte belediyeyi AK Parti’nin AK Belediyecilik anlayışı ile yönetecek olan AK Parti’nin Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Özkan’dır. Bartın’ın girişlerine güzellik kazandıracağız diyorlar. Duble yol yapılmasaydı siz Bartın’a nasıl girecektiniz” şeklinde konuştu. Ayrıca Tunç, Bartın’ı biblo şehir yapacaklarını söyleyen CHP’nin adayına yönelik “Evet Bartın’ı biblo şehir yaparsınız. Ancak siz sadece Bartın’ın maketi olarak yaparsınız. Buna inanırım. Bartın’da her mahalleye hizmet götürecek, hükümetle uyumlu çalışacak belediyeye ihtiyaç var” dedi.

HER SEÇİMDE MİLLETİN KARŞISINA ÇIKIP OY İSTİYORLAR

Belediye Başkanlığı’nın hizmet makamı olduğunu da söyleyen Tunç, her seçimde milletin huzuruna çıkıp oy isteyenlerin olduğunu belirterek, “Belediyecilik, olmadı milletvekilliği, olmadı belediye başkanlığı diyerek koltuk sevdasına tutulmuş olanların koltuk sevdasını tatmin etme yeri değildir. Belediye Başkanlığı hizmet makamıdır. 24 saat millete, vatandaşa hizmet götürecek bir makamdır. İşte bu anlayışta 16 yıllık belediyecilik tecrübesi olan Emin Özkan kardeşimizde vardır. Bartın halkı adaylara şöyle bir bakacak. Bartın’a kim hizmet götürebilir. Bartın çok zaman kaybetmiştir. Bartın’ın artık zaman kaybetmeye zamanı yoktur. Emin Özkan kardeşimiz, genç, dinamik, heyecanlı, tecrübeli ve hiçbir şaibesi olmayan Emin Özkan, Bartın’ı belediyecilik alanında hak ettiği yere getirecektir. Kapısı da ardına kadar açık kalacaktır. Vatandaşlarımız, elini kolunu sallayarak makama gelerek sıkıntısını, derdini anlatabilecek. Emin Özkan bu işi çok iyi biliyor. İnşallah Emin Özkan ile birlikte Bartın gerçek anlamda hak ettiği hüviyetine kavuşturacaktır. Bartın’da artık hatır gönül ilişkisi ile yönetilecek bir belediye değil, partili partisiz herkese hizmet verecek bir başkanı ihtiyaç vardır” dedi.