2009-05-14

AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Yapımına 2007 yılında başlanan ve 4 km.lik kısmı tamamlanan Bartın-Arıt-Aydınlar Karayolunun 32 km.lik bölümünün yapım ihalesinin 18 Haziran Perşembe günü 15.Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirileceğini söyledi. Uzun yıllardır sürekli gündemde olan Arıt yolunun tamamının ihale edilmesi için Ulaştırma Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde ihale kararının alındığını belirten TUNÇ, yolun tamamının yapımını hızlı bir şekilde bitirerek Arıt Beldesine ulaşımı kolaylaştıracağız dedi.

 

Milletvekili TUNÇ, Bartın-Amasra duble yol çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, Çakraz-Kurucaşile arasının ihale hazırlıklarının yapıldığını söyledi.

 

5 Temmuz tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM’ın Kurucaşile Belediyesinin düzenlediği Ahşap Yat ve Tekne Festivaline katılmak üzere Bartın’a geleceğini belirten TUNÇ; “Sayın Bakanımız Bartın ilimizdeki karayolu çalışmalarını yerinde görecek” dedi.

 

Bartın’ın gelişme ve kalkınmasının öncelikle ulaşım sorununun çözülmesinden geçtiğini belirten TUNÇ, duble yol çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de hızlandırarak devam edeceğiz, Perşembe-Kozcağız yolundaki kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, Kozcağız-Hasankadı yolu üzerindeki köprü, menfez, viraj genişletmesi ve kara nokta çalışmalarını yaptıklarını aynı şekilde Kozcağız-Kumluca ve Abdipaşa yollarında da gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

Bartın-Ulus-Safranbolu arasında Kirazlıköprü Barajı yolundaki çalışmaların hızla devam ettiğini belirten TUNÇ, 2009 Yatırım programında ayrılan 11 trilyon lira ile yolun önemli bir kısmının tamamlanacağını, viyadük çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.