2009-04-27

Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, beraberinde Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ünal ÇİL, İl Genel Meclisi Üyesi Sefai DİKYURT ve İl Yönetim Kurulu üyesi Satı ARSLAN ile birlikte 29 Mart seçimlerinde Arıt’ta üçüncü kez Belediye Başkanlığına seçilen Şahidi KUŞÇU’yu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Başkan KUŞÇU ile makamında bir süre görüştükten sonra Arıt Belediyesinin gerçekleştirdiği yatırımları yerinde inceleyen Milletvekili TUNÇ, Arıt’ın içme suyu probleminin çözümü için İller Bankasından hibe olarak sağlanan 3,5 milyon TL. tutarında İçme suyu projesinin yapımına başlandığını, ayrıca kanalizasyon projesinin de Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2009 yatırım programına alındığını ve bunun için de 1,5  Milyon TL. ödenek ayrıldığını belirtti. Kapalı Spor Salonu için ayrılan ödenekle de bu yıl inşaatın başlayacağını belirten TUNÇ, Yapımına 4 ay önce başlanan Arıt Pazar yeri ve sosyal tesis inşaatı için de gerekli desteği verdiklerini söyledi. Bartın-Arıt-Aydınlar Karayolu çalışmalarının 2009 yılında da devam edeceğini belirten TUNÇ; “Arıt beldemizin gelişmesi ve kalkınması için gerekli çalışmaları hükümet olarak Belediyemizle birlikte koordineli bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

 

Arıt Belediye Başkanı Şahidi KUŞÇU da Arıt’ta gerçekleştirilen çalışmalarda kendilerine destek sağlayan ve hiçbir zaman Arıtlıları yalnız bırakmayarak her fırsatta Arıt beldesini  ziyaret eden Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’a teşekkür etti.

 

Milletvekili TUNÇ ve beraberindekiler Belediye Başkanı KUŞÇU ile birlikte Arıt Esnaflarını ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Kahvehanelerde bulunan Arıtlılarla çay içip sohbet eden Milletvekili TUNÇ; “sizler Ak Parti’ye olan güveninizi gösterdiniz, bizler de sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.