2009-02-26

           Ak Parti Amasra Belediye Başkan Adayı Hayrettin IŞIKALTIN,  Amasralı gençler için kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ’ta katılarak, toplantıda yaptığı konuşmada “Amasra Işıkaltın’la gelişecek” dedi.

Ak Parti Amasra Belediye Başkan Adayı Hayrettin IŞIKALTIN, Amasra’nın gelişmesi ve kalkınması için gece gündüz çalışacaklarını belirterek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Milletvekili TUNÇ’ta toplantıda yaptığı konuşmada, Ak Parti iktidarının Amasra için çok önemli hizmetler yaptığını, Bartın-Amasra duble yol çalışmalarını başlattıklarını, 8,5 trilyon lira tutarında Ahatlar-Amasra yolunu büyük ölçüde bitirdiklerini, geriye kalan 1 km.lik kısma 2009 yatırım programına aldırdıklarını, Beldes projesi kapsamında 300 bin TL. Ödenek aktararak yaklaşık 20 bin metrekare kilit taşı döşemesini gerçekleştirdiklerini, Tarihi Fatih Camiinin onarımını gerçekleştirdiklerini, Yolcu iskelesini yatırım programına aldıklarını, Amasra Adalet sarayı inşaatının proje hazırlıklarının tamamlandığını ve TTK Amasra müessesine 200 işçi alarak burada üretimi artırdıklarını söyledi. Hayrettin IŞIKALTIN’ın Amasra halkı tarafından çok sevilen birisi olduğunu söyleyen TUNÇ; “onun hizmet etme heyecanı Amasra’yı geliştirecek, Amasra’yı turizmde bir dünya markası yapacak, bizler de ona destek olacağız” dedi.

Milletvekili TUNÇ, toplantının ardından Amasra Belediye Başkan Adayı Hayrettin IŞIKALTIN, Ak Parti Bartın İl Başkanı Yakup ULUPINAR, Ak Parti Amasra İlçe Başkanı Hasan BALCI, Meclis üyesi adayları ve teşkilat mensupları ile birlikte Amasra esnafını, kahvehaneleri ve halkı ziyaret etti.